Proxmox: vienkārši, mērogojami IT infrastruktūras un e-pasta drošības risinājumi, lai samazinātu izmaksas un palielinātu uzņēmumu nepārtrauktību

TL; DR: Gandrīz 10 000 uzņēmumu klientu visā pasaulē izmanto Proxmox IT infrastruktūras programmatūru. Proxmox virtuālā vide, uzņēmuma vadošais produkts, integrē visaptverošu virtualizācijas platformu un pārvaldības funkciju komplektu ērti lietojamā tīmekļa paketē. Proxmox Mail Gateway darbojas esošajās sistēmās, lai aizsargātu e-pasta serverus no surogātpasta, vīrusu un ļaunprātīgas programmatūras uzbrukumiem. Abiem produktiem ir atvērtā koda licencēšana, tāpēc funkcijas ir brīvi pieejamas visiem lietotājiem, un aktīva pasaules izstrādātāju kopiena sadarbojas ar Proxmox komandu, lai virzītu uzlabojumus un inovācijas. Tā kā uzņēmumi ir atkarīgi no programmatūras piegādātājiem, lai nodrošinātu darbības nepārtrauktību, Proxmox piedāvā abonēšanas piekļuvi klientu atbalsta pakalpojumiem un stabilas un pārbaudītas krātuvju paketes. Rezultāts ir elastīga, pielāgojama un ļoti rentabla virtualizācija un drošība uzņēmumiem.


Native Instruments ražo audio produkcijas aparatūru un programmatūru, kas virza tehnoloģiskās robežas, lai piedāvātu jaunas muzikālās jaunrades iespējas tās globālajam klientu lokam. Vairāk nekā 450 darbinieku sešos starptautiskos birojos turpina virzīt mūzikas digitālo revolūciju, inovējot uzņēmuma produktus, reaģējot uz klientu atsauksmēm.

Lai efektīvi un droši piegādātu izturīgas lietojumprogrammas, kas vajadzīgas inženieriem, Native Instruments nolēma virtualizēt savu IT infrastruktūru, izveidojot vairākas programmatūras vides esošajā servera aparatūrā, nevis izvietot katru sistēmu uz speciāla servera. Pēc sadarbības ar vairākiem atvērtā koda virtualizācijas platformu nodrošinātājiem Native Instruments pievērsās Proxmox virtuālajai videi (Proxmox VE), lai iespējotu šo jauno arhitektūru.

Proxmox izpilddirektora Martina Maurera foto

Proxmox izpilddirektors Martins Maurers runāja ar mums par uzņēmuma atvērtā pirmkoda virtuālo vidi un pasta vārtejas produktiem.

“Jau no paša sākuma mēs ļoti mīlējām Proxmox VE lietotāja saskarni, kā arī tiešās migrācijas funkciju,” sacīja Daniels Vedewardts, Native Instruments IT direktors. “Pateicoties šīm funkcijām, mēs varētu nodrošināt gandrīz nepārtrauktu darbību, taču par nelielu daļu no komerciālo alternatīvu izmaksām.”

Kopš darbības uzsākšanas ar Proxmox 2011. gadā, Native Instruments ir mērogojis sistēmu, reaģējot uz korporatīvo izaugsmi, neveicot tajā būtiskas izmaiņas. Tā kā Proxmox VE izmanto standartizētas tehnoloģijas un ir paredzēts liesai darbībai, Native Instruments izmanto preci, nevis pielāgotu aparatūru, ietaupot papildu izmaksas. Un, lai nodrošinātu biznesam kritisko lietojumprogrammu darbības nepārtrauktību, kas darbojas virtuālajā vidē, tā balstās uz Proxmox abonēšanas balstīto atbalsta pakalpojumu. “Tas palīdz mums gulēt mierīgāk,” sacīja Daniels.

Proxmox VE radās nepieciešamības dēļ. Lai apmierinātu Proxmox izstrādes komandas iekšējās vajadzības, uzņēmums izveidoja virtualizācijas platformu.

“Mēs izstrādājām Proxmox VE, jo mums bija nepieciešama lietotāja saskarne atvērtā pirmkoda virtuālajām mašīnām un konteineriem, kurus mēs izvietojām mūsu pašu infrastruktūrā,” sacīja Proxmox izpilddirektors Martins Maurers. “Un tā kā tas bija tik unikāls produkts, mēs to padarījām pieejamu sabiedrībai.”

Kopš 2005. gada Proxmox savu biznesu veido, balstoties uz atvērtā pirmkoda programmatūru. Atklātais avots galvenokārt apraksta atvērtu attīstības modeli, kurā produkti tiek radīti, sadarbojoties ar avota kodu, kurā izmaiņas var redzēt visas puses, ieskaitot lietotājus..

Mūsdienās Proxmox divi galvenie, atvērtā pirmkoda produkti atbalsta uzņēmumu, NVO un izglītības iestāžu infrastruktūras vajadzības vairāk nekā 140 valstīs..

“Mūsu risinājumi nodrošina vienkāršu un elastīgu IT infrastruktūru, vienlaikus samazinot kopējās īpašumtiesību izmaksas,” sacīja Martins. “Mēs vienmēr strādājam pie tā, lai mūsu produkti būtu jaudīgāki un vieglāk lietojami.”

Proxmox VE: 2 virtualizācijas tehnoloģijas vienā vieglā iepakojumā

Proxmox VE atšķirīgā iezīme ir tā iekļautība. Atšķirībā no daudzām citām virtualizācijas platformām, tas cieši integrē virtualizāciju ar programmatūras definētu krātuvi, tīkla funkcionalitāti, dublējumu un ugunsmūri, un padara to visu pieejamu vienā tīmekļa interfeisā..

Proxmox VE sniedz maksimālu elastību virtuālajā IT vidē, apvienojot vienā paketē divas virtualizācijas tehnoloģijas. Virtuālās mašīnas (VM) tehnoloģija ļauj atsevišķām operētājsistēmas (OS) vidēm darboties ar to pašu fiziskā servera aparatūru. Hipervizors – vai virtuālās mašīnas monitors – izveido un palaiž šos VM.

Uz programmatūru balstīta atšķirīgu serveru vides emulēšana tajā pašā aparatūrā pilnībā izmanto pieejamo skaitļošanas jaudu un ir vieglāk izpildāma nekā jaunu fizisko serveru uzstādīšana katru reizi, kad datu centrā ir nepieciešama jauna OS vide. Servera nodrošināšana – vai šīs vides izveidošana un noņemšana – ir jautājums par dažiem klikšķiem uz ekrāna, nevis par resursietilpīgu fizisku procesu..

“Proxmox VE atbilst mūsdienu datu centru pamatprasībām, samazinot sarežģītību un palielinot elastību un mērogojamību. Mazumtirgotājiem mūsu elastīgā, modulārā un atvērtā arhitektūra nozīmē lielāku pielāgošanās spēju turpmākai izaugsmei. ” – Proxmox izpilddirektors Martins Maurers

Konteineri ir pat vieglāki nekā virtuālās mašīnas, jo tie neatdarina OS vidi. Tā vietā viņi palaiž lietojumprogrammu pakotnes papildus servera OS, vienlaikus daloties ar daudziem OS programmatūras resursiem, kas vēl vairāk samazina uzglabāšanas prasības.

Gan virtuālajiem mašīnām, gan konteineriem ir sava vieta uzņēmuma datu centra pilnveidošanā, taču konteineri ir ātrāki, elastīgāki un pārnēsājamāki. Proxmox VE visa šī funkcionalitāte ir pieejama noklusējuma instalācijā, kurai nepieciešams ne vairāk kā 1 GB atmiņas, un kuru var darbināt ar visdažādāko aparatūru.

“Proxmox VE atbilst mūsdienu datu centru pamatprasībām, samazinot sarežģītību un palielinot elastību un mērogojamību,” sacīja Martins. “Mazumtirgotājiem mūsu elastīgā, modulārā un atvērtā arhitektūra nozīmē lielāku pielāgošanās spēju turpmākai izaugsmei.”

Uz abonēšanu balstīts atbalsts nodrošina kvalitāti & Uzņēmējdarbības nepārtrauktība

Jaunākais Proxmox VE atjauninājums ietver iebūvētu Ceph funkcionalitāti – aizvien populārāku atvērtā pirmkoda programmatūras definētu glabāšanas platformu, kas replicē datus un padara to tolerantu pret traucējumiem, vienlaikus samazinot administrēšanas laiku.

“Ceph pakešu veidošana atsevišķi ļauj mums to labāk uzturēt,” sacīja Martins. “Mēs varam ātri novērst kļūdas, negaidot pārsaiņošanu no paša Ceph projekta.”

Proxmox uzņēmuma plānu ekrānuzņēmums

Proxmox iekļauj arī atbalstu Ceph komerciālajās abonēšanas paketēs, kuras tā piedāvā uzņēmumiem. Abonenti būtībā maksā Proxmox, lai uzturētu un atbalstītu viņu instalācijas, nevis paļaujas uz iekšējiem resursiem. Kad jaunu funkcionalitāšu atbalsts, piemēram, Ceph, nonāk Proxmox abonēšanas paketē, tā vērtība uzņēmumiem palielinās.

Arī abonentiem, izmantojot Proxmox klientu portālu, ir pieejama konsultācija ar Proxmox atbalsta un attīstības komandām. “Mēs piedāvājam vairākus abonēšanas līmeņus, lai bizness varētu sākties ar zemāku līmeni un mērogu, pieaugot tā vajadzībām,” sacīja Martins. “Pat visvienkāršākais atbalsta līmenis ietver piekļuvi mūsu stabilajam uzņēmuma repozitorijam un atjauninājumiem. Plašāki lietotāji var saņemt neierobežotas atbalsta biļetes un likt mūsu komandai attālināti un droši pieslēgties savām sistēmām jebkurā laikā, kad tas nepieciešams. ”

Proxmox pasta vārteja: elastīga & Pieejama e-pasta drošība

Tikmēr Proxmox Mail Gateway turpina padarīt biznesa komunikāciju drošāku. Atklātā pirmkoda risinājums aizsargā pasta serverus no surogātpasta, vīrusiem, pikšķerēšanas un Trojas zirgiem. Tās elastīgā arhitektūra un lietotājam draudzīgā pārvaldības saskarne ļauj kontrolēt visu e-pasta trafiku no vienas platformas.

Proxmox Mail Gateway integrējas esošajās e-pasta sistēmās un ir savietojams ar visiem populārajiem pasta pārsūtīšanas aģentiem. To var palaist arī hipervizorā kā virtuālu ierīci – piemēram, Proxmox VE ietvaros vai jebkurā citā virtualizācijas platformā. Viens serveris var apstrādāt neierobežotus e-pasta domēnus ar vairākiem iekšējā pasta serveriem un miljoniem e-pastu dienā.

Proxmox pasta vārtejas grafika

Tā kā Proxmox Mail Gateway atrodas starp datu centra ugunsmūri un iekšējo pasta serveri, tas filtrē e-pastus, pirms tie sasniedz pasta serveri, maksimizējot resursu izmantošanu. Filtrēšana ir ļoti konfigurējama.

“Mēs piedāvājam sarežģītus uz objektu orientētus filtrēšanas noteikumus,” sacīja Martins. “Darbinieki var definēt noteikumus atbilstoši lietotājam, domēnam, laika grafikam, satura tipam un no tā izrietošajai darbībai. Tikmēr mūsu integrētais tīmekļa interfeiss vienkāršo parastos administrēšanas uzdevumus – ieskaitot programmatūras atjauninājumus, karantīnu pārvaldību, pakalpojumu statusa apskatīšanu un pasta rindu pārvaldību. ”

Atklātā pirmkoda etiķetes ļauj ātri atklāt jaunas funkcijas

Kopš 2018. gada 12 gadus vecais Proxmox Mail Gateway ir pieejams ar tādu pašu atvērtā koda licenci kā Proxmox VE. Biznesa lietotāji var iegādāties komerciālā atbalsta abonementus, un visas funkcijas visiem lietotājiem ir pieejamas bez maksas.

“Atklātā pirmkoda modelis ļauj palielināt mērogu, jo biznesa vajadzības aug viegli un par pieņemamu cenu,” sacīja Martins. “Un mēs visi mīlam atvērtā koda un darbošanās garu šajā sistēmā.”

Sadarbība ar atvērtā pirmkoda lietotājiem ātrāk nodrošina vairāk funkcionalitātes, jo izstrādes process neaprobežojas tikai ar iekšējiem darbiniekiem. Proxmox galveno komandu, kas atrodas Vīnē, Austrijā, atbalsta pasaules ieguldītāju, pārbaudītāju, draugu un izstrādātāju kopiena..

“Uzņēmumā Proxmox mums ir lieliska atvērtu diskusiju kultūra un līdzena hierarhija,” sacīja Martins. “Komandai ir liela dinamika, un mums visiem ir savas īpašās intereses un stiprās puses. Ja kāds ir pārliecināts par jaunas tehnoloģijas vai funkcijas dzīvotspēju, viņš smagi strādā, lai pierādītu, ka tā darbojas. ”

Bet vēl biežāk informācija tiek sniegta ārpus biroja. “Atklātais modelis sniedz daudz priekšrocību,” sacīja Martins. “Atklātā pirmkoda projektiem ir īsas saziņas līnijas. Ikviens var tieši un redzami sniegt atgriezenisko saiti izstrādātājiem. Nav iekšēju e-pasta ziņojumu, kas būtu paslēpti no sabiedrības. Izstrādātāji var tieši sarunāties ar lietotājiem. Tiek iesaistīti visi, kas ir ieinteresēti iznākumā. ”

Proxmox uzņēmuma abonentiem, ieskaitot Native Instruments, atvērts avots nozīmē labāko no abām pasaulēm. “Kopiena bieži vien saskaras ar kopīgām vajadzībām, un tas liek komandai strādāt pie risinājuma,” sacīja Martins. “Tieši tā mēs visbiežāk ieviešam jaunas funkcijas – tās lietotājiem ir vajadzīgas.”

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map