CNCF: Atklātā pirmkoda programmatūras fonds, kas organizācijām dod iespēju veidot un vadīt mērogojamas lietotnes publiskā, privātā un hibrīda mākoņos

TL; DR: Mākoņu vietējās skaitļošanas fonds (CNCF) kalpo par pārdevēju neitrālu māju atvērtā pirmkoda projektiem, ieskaitot Kubernetes, Prometheus un Envoy. Organizācija veicina pastiprinātu sadarbību starp izstrādātājiem, pārdevējiem un gala lietotājiem, koncentrējoties uz izglītību, sertifikāciju un programmatūras atbilstību. Izmantojot uz sabiedrību vērstu pieeju, kas ietver visas pasaules tīkla izveides iespējas un saziņu, CNCF dod uzņēmumiem iespēju veidot un izvietot veiklīgas lietotnes publiskos, privātajos un hibrīdajos mākoņos..


2008. gada lielā lejupslīde izpostīja pasaules tirgus, strauji palielinājās tirgus piekļuves likmes un aplaupīja miljoniem no viņu finansiālās labklājības. Bet pat tumšākajiem mākoņiem ir sudraba odere, kas šajā gadījumā radās pastiprinātas atvērtā pirmkoda programmatūras pieņemšanas veidā.

Tā kā finanšu vētra padevās saulainākam horizontam, uzņēmumi, kas kā izmaksu samazināšanas pasākumu izmantoja atvērtā pirmkoda programmatūru, arvien vairāk zināja par tehnoloģijas papildu priekšrocībām, sākot ar mērogojamību un beidzot ar sabiedrības atbalstu. Pēc recesijas šiem uzņēmumiem nebija nodoma atgriezties pie patentētiem risinājumiem.

Un šodien pat lielākie tehnoloģiju uzņēmumi lēkā uz atvērtā koda bandwagon. Piemēram, 2014. gadā Google izlaida Kubernetes kodu – platformu konteinerizētu darba slodžu pārvaldībai, cenšoties apvienot uzņēmuma plašo pieredzi ar atvērtā pirmkoda kopienas paraugpraksi..

Lai nodrošinātu panākumus, uzņēmums spēra lietas soli tālāk. “Google saprata, ka atvērta pārvaldība padarīs Kubernetes patiesi neatkarīgus un tādējādi spējīgus uzplaukt un augt,” sacīja Kriss Aniszčiks, Mākoņu vietējās skaitļošanas fonda (CNCF) CTO / COO pārstāvis. “Tātad viņi no jauna uzcēla neitrālu pamatu, lai masām nodrošinātu mākoņdatošanu.”

Mākoņu vietējās skaitļošanas fonda logotips

Mākoņu dzimtā skaitļošanas fonds ir atvērtā pirmkoda projektu kolektīvs, ieskaitot Kubernetes un Prometheus.

Tādējādi CNCF ir dzimis. CNCF, kas tika dibināts 2015. gadā tikai ar 20 biedriem, ātri pārtapa par unikālu atvērtā pirmkoda mākoņdatošanas projektu konsorciju visā pasaulē, ieskaitot Kubernetes. Mūsdienās organizācija vairāk nekā 375 dalībniekiem dod iespēju veidot un vadīt mērogojamu lietojumprogrammu ekosistēmu daudzkrāsainā vidē, izmantojot konteinerus, pakalpojumu acis, mikropakalpojumus, nemainīgu infrastruktūru un deklaratīvas API. Izmantojot sabiedrības virzītu pieeju, CNCF ļauj izstrādātājiem, pārdevējiem un gala lietotājiem sadarboties vidē, kas koncentrējas uz izglītību, sertifikāciju un programmatūras atbilstību.

Atklātā pirmkoda projektu, ieskaitot Kubernetes, apkopošana

CNCF dalībnieku vidū ir vadošās publisko mākonis un uzņēmumu programmatūras organizācijas, piemēram, Amazon, Google, Microsoft, IBM, Oracle un Alibaba, kā arī vairāk nekā 100 jaunizveidotu uzņēmumu. Dalība tiek sadalīta platīna, zelta un sudraba uzņēmumos, kā arī gala lietotāju atbalstītājos un akadēmiskajos un bezpeļņas biedros..

“Tā ir kļuvusi par patiešām unikālu kopienu, jo mēs esam vienīgā tur esošā atvērtā koda organizācija, kurā burtiski visi mākoņu pakalpojumu sniedzēji sēž pie viena galda,” sacīja Kriss. “Šie ļaudis sadarbojas ar ēku tehnoloģijām, kas ne tikai dabiski darbojas mākonī, bet arī ar jebkuru publisku vai privātu mākoni.”

CNCF, Linux fonda apakšnodaļu, pārvalda direktoru padome, kas ir pilnīgi neatkarīga no organizācijas tehniskās puses. “Bažas ir jauki sadalītas – būtībā nav iespēju iegādāties jūsu projekta vietu CNCF,” sacīja Kriss..

Ikonas, kas attēlo CNCF aktīvus

Fonds, izmantojot dažādus kanālus, veicina sadarbību mākoņu dzimtajā kopienā.

Dalība notiek strauji, 195 jauniem dalībniekiem pievienojoties 2018. gadā ar pieauguma tempu 130%. Pēc ASV un Vācijas Ķīna ir trešā lielākā CNCF atbalstītāja, kas pārstāv 10% no kopējā dalības.

Starp ieguvumiem cita starpā ir vērtīgi resursi – dalības pasākumi, apmācība, mārketinga aktivitātes, izglītība un sertifikācijas iespējas. Tā kā CNCF cenšas uzlabot fonda labklājību kopumā, nevis koncentrēties uz atsevišķiem projektiem, katram projektam netiek piešķirti fiksēti ieguldījumi.

“Jebkurš CNCF projekts ir tiesīgs pieprasīt finansējumu apmācībai, konferencēm utt.,” Sacīja Kriss. “Piemēram, mēs palīdzam koordinēt Prometheus kopienas PromCon un Kubernetes KubeCon.”

Tiek veicināta sadarbība starp labākajiem izstrādātājiem, pārdevējiem un gala lietotājiem

CNCF konferences un pasākumi nodrošina vērtīgas sadarbības iespējas starp izstrādātājiem, mākoņpakalpojumu sniedzējiem un galalietotājiem, veicinot arvien pieaugošo profesionāļu kopienu.

Kopš darbības uzsākšanas 2015. gadā KubeCon + CloudNativeCon ir pieaudzis no 500 apmeklētājiem līdz vairāk nekā 8000 pagājušā gada KubeCon + CloudNativeCon Sietlas pasākumā, padarot pasākumu par vienu no lielākajām atvērtā koda konferencēm, kas jebkad ir notikusi. Mūsdienās Kriss sacīja, ka uzņēmumiem ir ierasts piesaistīt vairākus mākoņus, veicot digitālās pārvērtības, padarot CNCF pieeju vēl vērtīgāku.

“Ja jūs, teiksim, State Street Corporation, Bloomberg vai Bank of America, un jums kaut kur jānosūta inženieri, lai uzzinātu, kā izvietot modernas lietojumprogrammas uz vairākiem mākoņiem, mēs būtībā esam vienīgā spēle pilsētā,” Kriss teica. “Jā, jūs varētu tos nosūtīt uz AWS re: Invent vai Microsoft Build, bet kāpēc gan tos nenosūtīt tikai uz vienu pasākumu, kas aptver visus mākoņus?”

Un ne tikai pirmie lietotāji, kas izmanto tādas tehnoloģijas kā Kubernetes. Ironiski, ka Kriss sacīja, ka pasaules lielākā kuģniecības kompānija Maersk izmanto platformu, lai pārvaldītu konteineru darba slodzi savā digitālajā infrastruktūrā – kas atbalsta uzņēmuma vispārējo misiju ar savas flotes starpniecību pārvadāt reālās dzīves konteinerus pāri okeāniem..

“Uzņēmums, kas pārvadā konteinerus uz laivām visā pasaulē, tagad ražo digitālos konteinerus,” sacīja Kriss. “Mēs to visu esam redzējuši – vēlākā posmā adoptētāji digitāli pārveido savas organizācijas – un CNCF projekti un tehnoloģijas mēdz būt milzīga tā sastāvdaļa.”

CNCF ir apņēmies aizsargāt šos uzņēmumus no digitālajiem draudiem, izmantojot spēcīgu neatkarīgu drošības auditu lielākajā daļā projektu. “Mēs esam unikāli starp atvērtā pirmkoda fondiem, jo ​​mēs faktiski maksājam par šīm revīzijām un publicējam tās publiski,” sacīja Kriss..

Koncentrējies uz izglītību, sertifikāciju un programmatūras atbilstību

Fonds nodrošina arī patstāvīgas un instruktoru vadītas apmācības iespējas, kas aptver CNCF tehnoloģijas, lai palīdzētu organizācijām vai nu izglītot savus pašreizējos darbiniekus, vai arī pieņemt darbā no pieredzējušu talantu kopas..

Piemēram, CNCF sadarbojās ar edX, lai nodrošinātu bezmaksas Kubernetes masveidā atvērto tiešsaistes kursu (MOOC). 14 nedēļu MOOC palīdz studentiem izveidot un piekļūt Kubernetes klasterim, palaist lietojumprogrammas izvietotā vidē, piekļūt izvietotām lietojumprogrammām un iesaistīties Kubernetes kopienā. “Kubernetes pasaules un nozares izglītošana ir bijusi nozīmīga loma fondam,” sacīja Kriss.

Reklāmkaroga lasījums "Atvērtā pirmkoda tehnoloģiju saglabāšana un integrēšana"

Fonds uzņēmumiem dod tiesības veidot un izvietot veiklīgas lietotnes daudzslāņu vidēs.

Fonds piedāvā arī sertificēta Kubernetes administratora (CKA) un Kubernetes sertificēta pakalpojumu sniedzēja (KCSP) sertifikātu, lai nodrošinātu, ka dalībnieki apmeklē kompetentu kompetenci Kubernetes klasteru darbībā vai attīstībā. 2018. gada maijā CNCF arī paziņoja par savas programmas Kubernetes Training Partner (KTP) pieejamību, kas piedāvā noteiktiem izglītības pakalpojumu sniedzējiem pieredzi mākoņdatošanas tehnoloģiju apmācībā..

“Daudziem uzņēmumiem, kas vēlas kļūt par mākoņu dzimteni, pieredzējušie inženieri iziet CKA vai CKAP, vai arī tie iekļauj sertifikātu kā nomas prasību vai daļu no nomas nometnes,” sacīja Kriss. “Tas bija diezgan pārsteidzoši redzēt.”

Papildus izglītības un apmācības iespējām CNCF sertificētā Kubernetes atbilstības programma ļauj programmatūras pārdevējiem un mākoņdatošanas pakalpojumu sniedzējiem parādīt, ka Kubernetes ieviešana ir sadarbspējīga un saderības ziņā atbilstoša..

“Mēs izveidojām šo programmu, lai novērstu forking, izmantojot pamatnoteikumu kopumu, lai nodrošinātu darba slodzes pārnesamību,” sacīja Kriss. “Tas bija Herculean darbs, kura rezultātā radās viena no unikālākajām sertifikācijas programmām, kas patiesībā pieder sabiedrībai un ko tā pārvalda.”

Uz sabiedrību vērsta pieeja: notikumi visā pasaulē un informēšana

Virzoties uz priekšu, Kriss sacīja, ka CNCF plāno paplašināt savu globālo izplatību. Pagājušā gada novembrī fonds izveidoja KubeCon + CloudNativeCon Shanghai – savu pirmo konferenci Ķīnā.

Pasākums, kura mērķis bija pārvērst atslēgumu starp atvērtā pirmkoda izstrādātājiem Ķīnā un pārējo pasauli, piesaistīja daudzveidīgu klāstu dalībnieku, no kuriem 17% ieradās no Ķīnas. Kriss sacīja, ka fonds balstīsies uz šiem panākumiem, rīkojot KubeCon + CloudNativeCon + atvērtā koda samitu Šanhajā 2019. gada 24. – 26. Jūnijā..

Pasaulē, kurā atvērtā pirmkoda programmatūra tagad tiek plaši pieņemta un novērtēta, arvien vairāk nepieciešama globāla pieeja.

“Mēs esam ieguldījuši tulkojumos un izveidojuši komandu, kas tur darbojas, lai nodrošinātu, ka mums nav divkārša sabiedrības daļa,” viņš teica. “Es ļoti lepojos ar paveikto darbu, lai nodrošinātu, ka CNCF patiešām ir globāla kopiena.”

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map